Անհատական աշխատաժամանակ

Անհատական Աշխատակարգ՝ հոկտեմբերի 28-նոյեմբերի 1

28.10.

09:00-09։30՝ Ընդհանուր պարապմունք Արևմտյան դպրոցում

09։30-11:00՝ միջավայրի բարեկարգման աշխատանքներ, համակարգող՝ Զառա Ոսկանյան, Մադլեն Թերզյան

11:00-12:30՝ նոյեմբերի 4-15-ի նախագծերի կազմում, մշակում

12:30-13։00՝ Ընդմիջում դպրոցում

13։00-14։00՝ Աշխատանք օտար լեզվի մասնախմբով

14։00-14։30՝ Ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

29.10

09:00-09։30՝ Ընդհանուր պարապմունք Արևմտյան դպրոցում

09։30-11:00՝ միջավայրի բարեկարգման աշխատանքներ, համակարգող՝ Զառա Ոսկանյան, Մադլեն Թերզյան

11:00-12:30՝ նոյեմբերի 4-15-ի նախագծերի կազմում, մշակում

12:30-13։00՝ Ընդմիջում դպրոցում

13։00-14։00՝ Աշխատանք օտար լեզվի մասնախմբով

14։00-14։30՝ Ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

30.10

09:00-09։30՝ Ընդհանուր պարապմունք Արևմտյան դպրոցում

09։30-12:30՝ նոյեմբերի 4-15-ի նախագծերի կազմում, մշակում

13։00-14։00՝ Աշխատանք օտար լեզվի մասնախմբով

14։00-14։30՝ Ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

31.10

09:00-09։30՝ Ընդհանուր պարապմունք Արևմտյան դպրոցում

10:00-12:30՝ կաբինետի մաքրություն

12:30-13։00՝ Ընդմիջում դպրոցում

13։00-14։00՝ Աշխատանք օտար լեզվի մասնախմբով

14։00-14։30՝ Ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

01.11.

09:00-09։30՝ Ընդհանուր պարապմունք Արևմտյան դպրոցում

09։30-13:00՝ մեդիաուրբաթի պատրաստություն, համակարգող՝ Սեդա Թևանյան լավաշթխիկի ծես ագարակում, /նախագիծը խմբագրման փուլում է/

13։00-14։00՝ Աշխատանք օտար լեզվի մասնախմբով

14։00-14։30՝ Ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

Անհատական աշխատաժամանակ

Մանկավարժական ճամբար Օգոստոսի 21-ից 29-ը

«Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր
Մանկավարժական բաց ճամբար

Օգոստոսի 21

9:00-9:30` Հանդիպում-քննարկում արևմտյան դպրոց-պարտեզի ղեկավարի հետ: 

9:30-10:30՝ միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք

10:30-11:00՝ ուսումնական պլանի կազմակերպման տարածքներ.
կաբինետների մաքրություն, միջավայրի ձևավորման, թարմացման նախագծեր

11:00-12:00՝ անհատական պլանների հրապարակում՝ սեպտեմբերի 2-6-ի, ուսումնական առաջին շրջանի՝ ուսումնական ծանրաբեռնվածությամբ, նախագծերով, ճամփորդություններով, ճամբարներով…

12։00-12։30՝ ընդմիջում դպրոցներում

12։30-14։00՝ աշխատանք նախագծային խմբերով. Մայր դպրոց

Օգոստոսի 22

9:00-9:30` Օրվա անելիքների քննարկում

9:30-10:30՝ միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք

10:30-11:00՝ ուսումնական պլանի կազմակերպման տարածքներ.
կաբինետների մաքրություն, միջավայրի ձևավորման, թարմացման նախագծեր

11:00-12:00՝ անհատական պլանների հրապարակում՝ սեպտեմբերի 2-6-ի, ուսումնական առաջին շրջանի՝ ուսումնական ծանրաբեռնվածությամբ, նախագծերով, ճամփորդություններով, ճամբարներով…

12։00-12։30՝ ընդմիջում դպրոցներում

12։30-14։00՝ Հանրակրթական կամուրջներ. պատասխանատու՝ Մարթա Ասատրյան

Օգոստոսի 23

9:00-9:30` Քննարկում Արևմտյան դպրոցում

9:30-10:30՝ միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք

10:30-11:00՝ ուսումնական պլանի կազմակերպման տարածքներ.
կաբինետների մաքրություն, միջավայրի ձևավորման, թարմացման նախագծեր

11:00-12:00՝ անհատական պլանների հրապարակում՝ սեպտեմբերի 2-6-ի, ուսումնական առաջին շրջանի՝ ուսումնական ծանրաբեռնվածությամբ, նախագծերով, ճամփորդություններով, ճամբարներով…

12։00-12։30՝  ընդմիջում դպրոցներում

12։30-14։00՝  Օտար լեզուներ, հասարակագիտություն դասավանդողներ. պատասխանատու՝ Յուրա Գանջալյան

14։00-14։30՝ ընդհանուր պարապմունք. Մայր դպրոց, Մարմարյա սրահ

 

Օգոստոսի 24

Օգոստոսի 24-ին (23-25-ին)՝ ճամբարը կարող է կազմակերպվել նաև արտագնա նախագծերով, սահմանված կարգով ներկայացված հայտերով։

 

Օգոստոսի 26

9:00-9:30` Քննարկում Արևմտյան դպրոց-պարտեզում 

9:30-10:30՝ միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք

10:30-11:00՝ ուսումնական պլանի կազմակերպման տարածքներ.
կաբինետների մաքրություն, միջավայրի ձևավորման, թարմացման նախագծեր

11:00-12:00՝ անհատական պլանների հրապարակում՝ սեպտեմբերի 2-6-ի, ուսումնական առաջին շրջանի՝ ուսումնական ծանրաբեռնվածությամբ, նախագծերով, ճամփորդություններով, ճամբարներով…

12։00-12։30՝  ընդմիջում դպրոցներում

12։30-14։00՝ Հանրակրթական կամուրջներ. պատասխանատու՝ Մարթա Ասատրյան

 

 

Օգոստոսի 27

9:00-9:30` Հանդիպում-քննարկում արևմտյան դպրոց-պարտեզում

9:30-10:30՝ միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք

10:30-11:00՝ ուսումնական պլանի կազմակերպման տարածքներ.
կաբինետների մաքրություն, միջավայրի ձևավորման, թարմացման նախագծեր

11:00-12:00՝ անհատական պլանների հրապարակում՝ սեպտեմբերի 2-6-ի, ուսումնական առաջին շրջանի՝ ուսումնական ծանրաբեռնվածությամբ, նախագծերով, ճամփորդություններով, ճամբարներով…

12։00-12։30՝  ընդմիջում դպրոցներում

12։30-14։00՝ Օտար լեզուներ, հասարակագիտություն դասավանդողներ. պատասխանատու՝ Յուրա Գանջալյան

14։00-14։30՝ ընդհանուր պարապմունք. Մայր դպրոց, Մարմարյա սրահ

 

Օգոստոսի 28

9:00-9:30` Հանդիպում-քննարկում արևմտյան դպրոց-պարտեզում

9:30-10:30՝ միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք

10:30-11:00՝ ուսումնական պլանի կազմակերպման տարածքներ.
կաբինետների մաքրություն, միջավայրի ձևավորման, թարմացման նախագծեր

11:00-12:00՝ անհատական պլանների հրապարակում՝ սեպտեմբերի 2-6-ի, ուսումնական առաջին շրջանի՝ ուսումնական ծանրաբեռնվածությամբ, նախագծերով, ճամփորդություններով, ճամբարներով…

12։00-12։30՝  ընդմիջում դպրոցներում

12։30-14։00՝ Հանրակրթական կամուրջներ. պատասխանատու՝ Մարթա Ասատրյան

 

 

Օգոստոսի 29

9:00-9:30` Հանդիպում-քննարկում արևմտյան դպրոց-պարտեզում

9:30-10:30՝ միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք

10:30-11:00՝ ուսումնական պլանի կազմակերպման տարածքներ.
կաբինետների մաքրություն, միջավայրի ձևավորման, թարմացման նախագծեր

11:00-12:00՝ անհատական պլանների հրապարակում՝ սեպտեմբերի 2-6-ի, ուսումնական առաջին շրջանի՝ ուսումնական ծանրաբեռնվածությամբ, նախագծերով, ճամփորդություններով, ճամբարներով…

12։00-12։30՝ ընդմիջում դպրոցներում

12։30-14։00՝ մանկավարժական աշխատողների ընդհանուր պարապմունք. Մայր դպրոց, Մարմարյա սրահ

Օրակարգում՝

  • 2019-2020 ուստարվա ամառային ընդունելություն. ցուցանիշներ
    Կրթահամալիրի դպրոցները 2019-2020 ուստարում. կառուցվածքը՝ խմբեր, դասարաններ
  • Մանկավարժական նոր աշխատողներ, նախագծային ուսուցման շաբաթվա ծրագրում ընդգրկված կամավոր մանկավարժական աշխատողներ
  • Սեպտեմբերի 2-6-ի աշխատակարգերը ըստ դպրոցների.
    Արևելյան դպրոց-պարտեզ
    Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
    Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ
    Հարավային դպրոց-պարտեզ
    Միջին դպրոց
    Ավագ դպրոց
    Քոլեջ
  • Սեպտեմբերի 4-5-ի կրթական շքերթներ՝ 5 տարեկանների, 6 տարեկանների, 2-12-րդ դասարանցի նոր սեբաստացիների
  • «Գիտելիքի օրը՝ բարձունքին» նախագծեր
  • Սեպտեմբերյան ճամբարները՝ Արատեսի, Սևանի «Ժայռի»
Անհատական աշխատաժամանակ, Uncategorized

Մանկավարժական բաց ճամբար` հունիսի 17-21

Երկուշաբթի՝  17.06 

9։00-11։30՝ աշխատանք Արևմտյան դպրոցում

  • առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
  • միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք
  • անհատական պլանով այլ աշխատանք/ աճի բնութագիր/
  • 1-ին դասարանցիների մուտքի ճամբար՝ ուրախ օտար լեզու

11։30-12։00՝ ընդմիջում դպրոցներում

12։00-13։30՝ աշխատանք Մայր դպրոցում. ծրագրային-մեթոդական փաթեթի ամառային մշակման նախագծեր

13։30- 14։30` մարզական, երաժշտական, այլ ուսումնական աշխատանք

Երեքշաբթի՝ 18.06

9։00-11։30՝ աշխատանք Արևմտյան դպրոցում

  • առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
  • միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք
  • անհատական պլանով այլ աշխատանք/ աճի բնութագիր/

11։30-12։00՝ ընդմիջում դպրոցներում

12։00-13։30՝ աշխատանք Մայր դպրոցում. ծրագրային-մեթոդական փաթեթի ամառային մշակման նախագծեր

13։30- 14։30` մարզական, երաժշտական, այլ ուսումնական աշխատանք

14։30-15։30՝ աշխատանքային հավաք. օրվա արդյունքների, խնդիրների ներկայացում կրթահամալիրի տնօրենին

Չորեքշաբթի՝ 19.06

9։00-11։30՝ աշխատանք Արևմտյան դպրոցում

  • առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
  • միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք
  • անհատական պլանով այլ աշխատանք/ աճի բնութագիր/
  • 1-ին դասարանցիների մուտքի ճամբար՝ ուրախ օտար լեզու

11։30-12։00՝ ընդմիջում դպրոցներում

12։00-13։30՝ աշխատանք Մայր դպրոցում. ծրագրային-մեթոդական փաթեթի ամառային մշակման նախագծեր

13։30- 14։30` մարզական, երաժշտական, այլ ուսումնական աշխատանք

Հինգշաբթի՝ 20.06

9։00-11։30՝ աշխատանք Արևմտյան դպրոցում

  • առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
  • միջավայրի խնամք, պարտիզապուրակային աշխատանք
  • անհատական պլանով այլ աշխատանք/ աճի բնութագիր/
  • 1-ին դասարանցիների մուտքի ճամբար՝ ուրախ օտար լեզու

11։30-12։00՝ ընդմիջում դպրոցներում

12։00-13։30՝ աշխատանք Մայր դպրոցում. ծրագրային-մեթոդական փաթեթի ամառային մշակման նախագծեր

13։30- 14։30` մարզական, երաժշտական, այլ ուսումնական աշխատանք

Ուրբաթ՝ 21.06

Ճամփորդություն դեպի Ժայռ  ճամբար

Անհատական աշխատաժամանակ, Uncategorized

Անհատական աշխատաժամանակ. հունիսի 10-14

10.06.2019՝ երկուշաբթի

09։15-09։30 Ընդհանուր պարապմունք
09։30-12։00 կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանքներ՝ ըստ հերթապահ խմբերի
12։00-12։30 Ընդմիջում

12.30 — 14.00   մարզական պարապմունք. թենիս

14։00-15։00 Աճի բնութագրերի լրացում

11.06.2019՝ երեքշաբթի

09։15-09։30 Ընդհանուր պարապմունք
09։30-12։00 կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանքներ՝ ըստ հերթապահ խմբերի
12։00-12։30 Ընդմիջում
12։30-14։00 Ուսումնական ամառ նախագծով սովորողների համար առաջադրանքների կազմում

12.06.2019՝ չորեքշաբթի

09։15-09։30 Ընդհանուր պարապմունք
09։30-12։00   կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանքներ՝ ըստ հերթապահ խմբերի
12։00-12։30 Ընդմիջում

12.30 — 14.00   մարզական պարապմունք. թենիս

13.06.2019՝ հինգշաբթի

09։15-09։30 Ընդհանուր պարապմունք
09։30-12։00 Ուսումնական ամառ նախագծով սովորողների համար առաջադրանքների կազմում

12։00-12։30 Ընդմիջում

12։30-14։00 Աճի բնութագրերի լրացում

14.06.2019՝ ուրբաթ

09։15-09։30 Ընդհանուր պարապմունք
09։30-12։00 կրթական պարտեզի, միջավայրի խնամքի աշխատանքներ՝ ըստ հերթապահ խմբերի
12։00-12։30 Ընդմիջում
12։30-14։00 Ամառային ճամբարի նախագծի մշակում